Haber

Sakarya Büyükşehir 116 saat sonra kurtuldu

SAKARYA (İGFA) – Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekipleri bölgede can kurtarmak için var gücüyle çalışıyor. Büyükşehir İtfaiyesi ve Büyükşehir Arama Kurtarma ekipleri, yaşam belirtisi olan enkazda durmadan titiz bir çalışma yürütüyor.

Türkiye’yi sarsan depremin ardından 116. saatte Büyükşehir ekipleri bir mucizeye daha tanık oldu. Kahramanmaraş’ta arama kurtarma çalışmalarına katılan gruplar, enkazdan ses gelmesi üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı. 35 yaşındaki Adnan, uzun süreli çalışmaların ardından gözyaşları içinde enkazdan canlı olarak çıkarıldı. Adnan isimli depremzede, ilk müdahalenin ardından 112 ekip tarafından hastaneye sevk edildi.

Büyükşehir ekipleri, depremin 4. gününde Kahramanmaraş’ta Yunus Akgül ve Alper Saçma’yı enkazdan sağ olarak çıkarmayı başardı. Enkazdan gelen mucize haberleriyle motive olan gruplar, yeni mucizelere tanık olmak ve tüm dünyanın beklediği müjdeye ulaşmak için çabalarını sürdürüyor.

hisarcikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu