Haber

007’lerin tekne kazası: İsrail itiraf etti

Mossad adına İsrail hükümeti basın dairesinden yapılan yazılı açıklamada, İtalya’da bir tekne kazasında hayatını kaybeden İsrail vatandaşının emekli bir Mossad üyesi olduğu belirtildi.

Mossad’ın “emekli olduktan sonra İsrail’in güvenliği için çalışan kararlı ve profesyonel bir meslektaşını” kaybettiği belirtildi.

Açıklamada, İsrail vatandaşının cesedinin ülkeye getirildiği, Mossad’da görev yaptığı için daha fazla detay veremeyeceği belirtildi.

SEYAHAT TEKNESİ KAPATILDI

İtalya’nın kuzeyindeki Maggiore Gölü’nde 28 Mayıs akşamı meydana gelen kazayla ilgili ilk haberde, bir gezi teknesinin olumsuz hava koşulları nedeniyle alabora olduğu belirtildi.

007’LERİN TEKNE KAZASI

Ölenlerin doğum günü kutlaması için bir yere gelen turistler olduğu iddia edilse de İtalyan basınında “007’lerin tekne kazası” manşetiyle çıkan haberlerde, teknede İtalyan ve İsrail istihbarat görevlilerinin olduğu ortaya çıktı.

Hayatını kaybedenler arasında 62 yaşındaki Claudio Alonzi ve 53 yaşındaki Tiziana Barnobi İtalyan Bilgi ve Dış Güvenlik Ajansı (AISE) mensubu, İsrailliler ise 53 yaşındaki emekli güvenlik görevlisi Shimoni Erez’di. Tekne faciasında hayatını kaybeden diğer kişinin tekne kaptanının eşi ve İtalya’da oturma izni bulunan 50 yaşındaki Rus vatandaşı Anna Bozhkova olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu